Umi Tulum Hotell
| Wi-Fi | 24-timmars tjänster 24-timmars reception | Simbassäng Oändlighetspool Liten pool |
| Privat strand Strand | Aktiviteter Snorkling Fiske | Spa & Hälsocenter Helkroppsmassage Huvudmassage Ryggmassage |
| Mat/Dryck Restaurang Snackbar vid poolen | Rökning förbjuden Rökfria rum | Frukost Frukost i rummet |
Umi Tulum Hotell ligger i Tulums strandområde, inom 1 km från ProKiteTulum Kiteboarding och ganska nära Pepe Soho Photography. Här finns soldäck, solterrass och picknickområde. Gästerna har tillgång till en infinity-pool, ett fitnesscenter och Wi-Fi i hela boendet.
Detta hotell erbjuder boende i distriktet Zona Hotelera och precis runt hörnet från Galeria La Llorona. Hotellet ligger på en privat strand. Umi Tulum Hotell ligger ungefär 25 minuters promenad från Arco Maya och andra sevärdheter i Tulum.
Rummen på boendet är utrustade med luftkonditionering samt minibar. Rummen har privata badrum och utsikt över havet.
Det erbjuder en amerikansk frukost dagligen. Det här hotellet erbjuder restaurangen Umi.
- Lokala sevärdheter
- Follow that dream sign638 km
- Caravana Tulum222 km
- Cenote Tulum2008 km
- Arco Maya2321 km
- ProKiteTulum Kiteboarding1561 km
- Ziggy's909 km
- Ven a la Cruz493 km
- South Tulum Beach1396 km
- Flygplatser
- Playa del Carmen Flygplats70 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Wi-Fi
- Parkering
- Säkerhetsfack
- 24-timmars reception
- VIP-incheckning/-utcheckning
- Husdjur tillåtna
- 24-timmars säkerhet
- Endast för vuxna
- Bagageförvaring
- Privat strand
- Allergifria rum
- Valutaväxling
- Kafé
- Rökdetektorer
- Brandsläckare
- Nyckelåtkomst
Mat och drycker
- Frukost i rummet
- Restaurang
- Snackbar vid poolen
- Snackbar
- Matplats utomhus
- Picknickområde/bord
- Middag
- Särskilda dietmenyer
Aktiviteter och avkoppling
- Oändlighetspool
- Liten pool
- Strand
- Solsängar
- Live underhållning
- Solterass
- Trädgård
- Grill faciliteter
- Spa & Hälsocenter
- Ryggmassage
- Huvudmassage
- Helkroppsmassage
- Fotmassage
- Snorkling
- Yogalektioner
- Fiske
- Offentligt bad
- Grunda delen
Service
- Flygplatstransfer (mot avgift)
- Rumsservice
- Hushållning
- Biluthyrning
- Tvätt
- Kemtvätt
- Utflykts-/biljettservice
- Matinköpsservice
- Välkomstdryck
- Fax-/fotokopiering
På rummet
- Luftkonditionering
- Minibar
- Sittgrupp
- Terrass
- Trädgårdsmöbler
- Te- och kaffefaciliteter
- Strykservice
- Gratis toalettartiklar
Hotellregler
Vanliga frågor
- ✈
Hur långt är Playa del Carmen från Umi Tulum Hotell?
Det är 70 km mellan Playa del Carmen flygplats och Umi Tulum Hotell. - ❓
Hur tar vi oss till Umi Tulum Hotell från flygplatsen?
Gäster på Umi Tulum Hotell kan begära busstransfer. Vi rekommenderar att du ringer i förväg för att bekräfta uppgifterna. - 🚗
Var kan jag parkera min bil under vistelsen på Umi Tulum Hotell?
Gäster på Umi Tulum Hotell kan parkera sina fordon på parkering. - ❓
Ingår frukost i priset på Umi Tulum Hotell?
Ja, amerikansk frukost ingår i vissa av erbjudandena på Umi Tulum Hotell. Se till att bekräfta denna information med detta boende. - 💵
Vad är priset för ett rum på hotellet?
Det genomsnittliga rumspriset på hotellet är 750$. För mer information, kontakta hotellpersonalen. - ❓
Vilken betalningsmetod erbjuds på Umi Tulum Hotell?
Betalningsmetoder som är tillgängliga i Umi Tulum Hotell:- American Express
- Visa
- 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på Umi Tulum Hotell?
På Umi Tulum Hotell kan gästerna välja mellan Svit Master med King size-säng på taket, Svit Pool med King size-säng på taket, Svit Master med King size-säng och med utsikt över oceanen. - 📱
Finns det affärsfaciliteter på Umi Tulum Hotell?
Affärsgäster på Umi Tulum Hotell kan använda kopiator och värdeskåp. - ❓
Vilken typ av pool finns det på Umi Tulum Hotell?
Umi Tulum Hotell har en infinity-pool.